Aktualności

Na tegorocznym Festiwalu odbędzie się wernisaż II edycji pokonkursowej wystawy na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE, organizowanej przez jednego z naszych wystawców na Targach książki – Wydawnictwo Dwie Siostry.


„W jej skład wchodzi 55 ilustracji z najciekawszych nadesłanych na konkurs projektów. Są wśród nich prace nagrodzone i wyróżnione przez jury wydawnicze i międzynarodowe.
Na wystawie znajdują się prace grafików z Chin, Czech, Japonii, Litwy, Polski, Słowacji, Słowenii, Stanów Zjednoczonych, Turcji i Wielkiej Brytanii, które łączy wysoka jakość artystyczna i poważne podejście do młodego odbiorcy, ale też poczucie humoru i dziecięce spojrzenie na otaczający nas świat.  
Reprodukcje oprawione są w ramy różnych rozmiarów i o różnej stylistyce, co dodatkowo podkreśla zróżnicowany charakter prezentowanych ilustracji.”

Wystawie towarzyszy krótkometrażowy film animowany pt. „Przepowiednia”, łączący wszystkie wystawowe projekty w jedną zwariowaną całość. Film jest integralną częścią wystawy i jej ciekawym uzupełnieniem.

ZOBACZ na


Źródło: Wydawnictwo Dwie Siostry

facebook_page_plugin