Aktualności

Na tegorocznym Festiwalu odbędzie się wernisaż wystawy prac nagrodzonych w II edycji międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE, organizowanego przez jednego z naszych wystawców na Targach książki – Wydawnictwo Dwie Siostry.

 

W jej skład wchodzą reprodukcje 55 ilustracji z najciekawszych przysłanych na konkurs projektów, w tym tych nagrodzonych i wyróżnionych przez jury Wydawnictwa Dwie Siostry i jury międzynarodowe. Są to prace grafików z Chin, Czech, Japonii, Litwy, Polski, Słowacji, Słowenii, Stanów Zjednoczonych, Turcji i Wielkiej Brytanii. Łączy je wysoka jakość artystyczna i poważne podejście do młodego odbiorcy, ale też poczucie humoru i świeże, dziecięce spojrzenie na świat.  

Wystawie towarzyszy krótkometrażowy film animowany „Przepowiednia”, łączący wszystkie prezentowane projekty w jedną zwariowaną całość. Dostępna na wystawie broszura aktywnościowa „Notatnik Jasnowidza" zaktywizuje młodych odwiedzających i pomoże im twórczo spędzić czas na wystawie.

Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 11 sierpnia/piątek o godz. 15.00 w Oddziale dla dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem.

ZOBACZ na


Źródło: Wydawnictwo Dwie Siostry

facebook_page_plugin