Aktualności

W piątek (14.08) o godzinie 10.00 na Bachledzkim Wierchu odbędzie się akcja "Książka za worek śmieci".

Zapisy poprzez wiadomość na profil facebookowy https://www.facebook.com/ksiazkazaworeksmieci
 
Poniżej udostępniamy informację o akcji, które znajdą Państwo również jako wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/ksiazkazaworeksmieci
 
NA CZYM POLEGA AKCJA?
Chcemy aktywować uczestników festiwalu i mieszkańców Zakopanego do działania na rzecz przyrody i na rzecz miasta. Dlatego wspólnie ruszymy w teren by posprzątać te miejsca, które wymagają naszej interwencji. Na uczestników akcji czekają książki!
JAK MOGĘ SIĘ PRZYŁĄCZYĆ?
Wejdź na profil Książka za worek śmieci i wyślij wiadomość prywatną podając swoje imię i nazwisko oraz email. Zaznacz, że Twoje zgłoszenie dotyczy Zakopanego. Na kilka dni przed wydarzeniem dostaniesz wiadomość przypominającą o akcji.
CZY KAŻDY OTRZYMA KSIĄŻKĘ?
Książkę otrzyma 30 pierwszych zarejestrowanych osób. Jeśli pula książek wyczerpie się - poinformujemy Cię o tym. Pamiętaj, że do akcji możesz przyłączyć się i tak, by pomóc posprzątać okolice Zakopanego.
GDZIE I KIEDY SIĘ SPOTYKAMY?
Spotykamy się 14.08.2020 o godzinie 10.00 przy wejściu na Bachledzki Wierch, w pobliżu kościoła NMP Matki Zbawiciela na Antałówce. Dokładną lokalizację miejsca zbiórki znajdziesz na mapie: https://maps.google.com/?q=49.295933,19.977286
Stamtąd razem ruszymy w teren. Sprzątanie potrwa 2-3 godziny.
CO ZE SOBĄ ZABRAĆ?
Dobrą energię, przekąski, napoje i płyn do dezynfekcji rąk. Sprzątanie to praca fizyczna i będzie potrzebny zastrzyk energii. Dobrze założyć nakrycie głowy oraz długie spodnie i wysokie buty (by chronić się przed kleszczami czy skaleczeniami). Od nas otrzymacie rękawice i worki na śmieci.
ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Udział w akcji jest dobrowolny i odbywa się na własną odpowiedzialność uczestników. Zapisując się na wydarzenie uczestnicy wyrażają zgodę na publikację wizerunku - zdjęć wykonanych podczas akcji „Książka za worek śmieci”
SPOTKANIA EKOLOGICZNE
Dodatkowo zapraszamy wszystkich do udziału w wykładach i warsztatach ekologicznych prowadzonych przez inicjatorkę akcji, Annę Jaklewicz:
- 14.08.20, godz. 16.30 Książka o śmieciach - promocja książki oraz spotkanie autorskie ze Stanisławem Łubieńskim /prowadzenie Anna Jaklewicz/ Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem, os. Łukaszówki 4a
- 16.08.20, godz. 14.30 Eko warsztaty dla dzieci i młodzieży (od 8 lat) z Anną Jaklewicz, inicjatorką akcji Książka za worek śmieci, Kino Miejsce, ul. Władysława Orkana 2 (wejście od tyłu budynku Kina „Sokół”)

 

facebook_page_plugin