Aktualności

W lutym tego roku minęła 110. rocznica śmierci kompozytora i taternika Mieczysława Karłowicza. Rocznica stała się pretekstem do przypomnienia tej postaci i zaprezentowania  jego dokonań na kartach książki "Mieczysław Karłowicz. Fotografie" wydanej przez COTG PTTK w Krakowie, opracowanej i zredagowanej przez Zbigniewa Ładygina, który na łamy książki zaprosił znawców życia i dzieła Artysty: Jacka Kolbuszewskiego, Annę Król, Małgorzatę Łoboz, Władysława Malinowskiego i Macieja Pinkwarta.

Książka przybliża rozmaite pola działalności Karłowicza: muzykę, publicystykę, taternictwo, narciarstwo i fotografię. Szczególną uwagę poświęcono tej ostatniej dziedzinie uzupełniając rys historyczny o ilustrowany katalog wszystkich znanych fotografii jego autorstwa. Właśnie kręgowi tych tematów poświęcone będzie spotkanie w czasie trwania Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego, 10 sierpnia o godz. 13, w którym udział wezmą:

Jerzy Kapłon, badacz dziejów turystyki i narciarstwa w Karpatach, dyrektor Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK, wydawca książki;

Anna Król, historyk sztuki, znawczyni sztuk plastycznych przełomu XIX i XX wieku, starszy kustosz i kurator w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha;

Zbigniew Ładygin, dziennikarz i wydawca, fascynujący się dziejami fotografii tatrzańskiej i nie tylko;

Maciej Pinkwart, literat, publicysta, znawca dziejów Zakopanego, autor książki Zakopiańskim szlakiem Mieczysława Karłowicza.

10 SIERPNIA 2019 / SOBOTA / GODZ. 13.00 / PLAC NIEPODLEGŁOŚCI

 

facebook_page_plugin