Aktualności

Podczas tradycyjnej Gali w Teatrze Witkacego wieńczącej 5. Zakopiański Festiwal Literacki zaprezentowane zostało nazwisko tegorocznego laureata Nagrody Literackiej Zakopanego. Decyzją Kapituły w składzie: Anna Janko, Bożena Gąsienica, Tomasz Jastrun, Agnieszka Jurczyńska-Kłosok, Paweł Skawiński oraz Iwona Smolka, nagrodę otrzymała Anna Kamińska za książkę „Halina. Dziś już nie ma takich kobiet” wydaną nakładem Wydawnictwa Literackiego.

O miano najlepszej książki o tematyce zakopiańskiej wydanej w 2019 roku ubiegały się również: „Giełda Milionerów” Mariusza Koperskiego, „Sielankowanie pod Tatrami” Agnieszki Lisak oraz „Na graniach i w dolinach” Mieczysława Rokosza. Dodatkowo, za wybitne walory edytorsko-artystyczne, Jury wyróżniło album pt. ”Mieczysław Karłowicz. Fotografie” Zbigniewa Ładygina. W trybie wyjątkowym Jury uhonorowało również dyplomem wydaną pośmiertnie książkę Michała Jagiełły „Piarżysko. Tatry i Zakopane w reportażach prasowych przełomu XIX I XX wieku”. Wieczór w Teatrze Witkacego zakończył się koncertem zespołu Raz Dwa Trzy, który zaprezentował największe przeboje z trzydziestu lat swojej działalności.

https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/aktualnosci/aktualnosci-wyroznione/znamy-laureata-nagrody-literackiej-zakopanego-2020#images-28

Zapraszamy do oglądania krótkich filmów prezentujących książki nominowane do Nagrody Literackiej Zakopanego.

Anna Kamińska "Halina. Dziś już nie ma takich kobiet"

 

Mariusz Koperski "Giełda Milionerów"

 Agnieszka Lisak "Sielankowanie pod Tatrami. Życie codzienne i niecodzienne Zakopanego w XIX wieku" 

Mieczysław Rokosz "Na graniach i w dolinach. Wspomnienia i zapiski tatrzańskie i kilka innych kartek z lat 1949-2013"

Zapraszamy do oglądania krótkich filmów prezentujących książki Nominowane do Nagrody Literackiej Zakopanego w kategorii wyróżnienie za walory edytorsko-artystyczne:

"Mieczysław Karłowicz. Fotografie" w opracowaniu Zbigniewa Ładygina

"Sztuka Skalnego Podhala. Przewodnik dla kolekcjonerów" Joanny Hübner-Wojciechowskiej

Zaproponowana przez Kapitułę do uhonorowania dyplomem, wydana pośmiertnie książka "Piarżysko. Tatry i Zakopane w reportażach prasowych przełomu XIX i XX wieku" Michała Jagiełły

 

 
facebook_page_plugin