Aktualności

W tym roku wręczenie Nagrody Literackiej Zakopanego uświetni koncert Mietka Szcześniaka.

Mietek Szcześniak - Artysta ceniony przez krytyków, uwielbiany przez swoją publiczność, szanowany przez branżę muzyczną. Ma wpływ na wielu śpiewaków, kształtował gusty i estetykę, lansował śpiewanie po polsku muzyki gospel i soul, współpracował ze świetnymi instrumentalistami, aranżerami i producentami w kraju i za granicami.

Konsekwentnie i wrażliwie opowiada światu historie, których jeszcze nikt nie słyszał - własne historie. Aksamitnym głosem śpiewa bossanowę, z siłą i ekspresją soul, gospel i jazz, z przekonaniem, empatycznie dotyka serca i głowy śpiewając własne popowe pieśni. Wszechstronny, świadomy wokalista, autor tekstów i muzyki, współproducent własnych nagrań. Laureat wielu konkursów polskich i międzynarodowych. Trzykrotnie nagrodzony Fryderykiem, za największą nagrodę uważa to, że spotkał własną publiczność. Dwie ostatnie płyty – Songs From Yesterday wydana z Krzysztofem Herdzinem (2015 Sony) i Nierówni (2016 APR) – jego kompozycje do wierszy ks. Jana Twardowskiego, nagrana m.in. z muzykami brazylijskimi, są złote.

Rozpoczął pracę jako młody piosenkarz w trudnych czasach komunizmu, stopniowo osiągając sukcesy w jazzie, popie, nagrywając do filmów, dla radia i telewizji.

Pochodzący ze starożytnego Kalisza, zaczął śpiewać przed publicznością w wieku sześciu lat. Już jako nastolatek przyciągał uwagę jako bardzo utalentowany piosenkarz. Jego pierwsze trofeum to Nagroda Publiczności na Śpiewać każdy może. W wieku dwudziestu jeden lat zadebiutował oficjalnie na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zdobył główną nagrodę. Uczestniczył w międzynarodowych festiwalach na całym świecie, od Alma-Ata, Rosji, Turcji, Hongkongu i Izraela po większość krajów europejskich i USA. Laureat Bursztynowego Słowika i Nagrody Dziennikarzy w 1989 w Sopocie. W 1990 roku nagrał swoją pierwszą płytę ,,Niby Nowy” i natychmiast trafił na listy przebojów.

Wraz z Edytą Górniak nagrał Dumkę na Dwa Serca, najpopularniejszą polską piosenkę filmową. Nagrał 10 solowych płyt, i wiele płyt w nurcie gospel z m.in. New Live M, chórami Deus Meus i TGD.

Oprócz tego Mietek nagrał album w języku angielskim z nominowaną do nagrody Grammy piosenkarką Wendy Waldman, a także płytę z afroamerykańskim chórem LIFE CHOIR i kultowym producentem R & B, kompozytorem i autorem tekstów, dyrektorem muzycznym Arethy Franklin, HB Barnum’em.

Nagranie studyjne Signs, jest jego pierwszym anglojęzycznym albumem, napisanym i wyprodukowanym w koprodukcji z amerykańską artystką, autorką piosenek, producentką Wendy Waldman.

Źródło: https://mietekszczesniak.pl/

Wręczenie Nagrody Literackiej Zakopanego oraz koncert Mietka Szcześniaka
NIEDZIELA / 10 LIPCA 2022 / GODZ. 18:00
>> Plac Niepodległości

facebook_page_plugin