Aktualności

 Wręczenie Nagrody Literackiej Zakopanego oraz koncert piosenki autorskiej Pod słońce Basi Stępniak-Wilk

NIEDZIELA / 7 LIPCA 2024 / GODZ. 18:00

>> Kino Giewont, ul. Kościuszki 4
>> WSTĘP WOLNY

 

Zapraszamy za spektakl złożony z autorskich piosenek Basi Stępniak-Wilk, laureatki konkursów, autorki przebojów, wokalistki, która w 1995 roku zadebiutowała w Piwnicy pod Baranami i kabarecie Loch Camelot, w którym do dziś regularnie występuje. W programie „Pod słońce” – utwory pełne wiary w świat i w drugiego człowieka, czasem napisane „pod słońce” – z przymrużeniem oka, kabaretowe, a czasem – liryczne, opowiadające historie spod zamkniętych smutkiem powiek.

Zmysłowy głos i ambitne, wpadające w ucho melodie sprawiają, że piosenki Basi trafiły na najwyższe miejsca list przebojów rozgłośni ogólnopolskich, regionalnych i polonijnych (np. „Bombonierka” – duet z Grzegorzem Turnauem, „Słodka chwila zmian”). Przede wszystkim jednak niebanalne teksty, liryczne i kabaretowe, dające słuchaczowi satysfakcję nie tylko rozrywki, ale i obcowania z prawdziwą sztuką. Niewątpliwym atutem koncertu są znakomite interpretacje autorki, a także kunszt i wrażliwość towarzyszących artystce instrumentalistów.

Na imponującej liście nagród dla Basi i jej piosenek jest m.in. I miejsce i nagroda im. Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Grand Prix im. Jonasza Kofty XV Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie, a także prestiżowa Nagroda Kapituły im. Jacka Kaczmarskiego, przyznawana za całokształt dokonań scenicznych. W 2019 r. Basia uhonorowana została odznaką Honoris Gratia, przyznawaną przez Prezydenta Miasta Krakowa. W dyskografii artystki na szczególną uwagę zasługują autorskie płyty – CD „O obrotach”, CD „Słodka chwila zmian”, CD „Obce kraje” i CD „Przywidzenia” i tomik wierszy z płytą CD „Ponad ziemią” (wiersze autorki czytają m.in. Anna Dymna, Jan Nowicki, Marek Bałata).

 

 

facebook_page_plugin