Goście Czytelni Plenerowej

Nasi Prowadzący

fot.: materiały Oficyny Wydawniczej „Oryginały”

BARBARA CAILLOT DUBUS  - Barbara przez kilkanaście lat przyjeżdżała z Paryża, gdzie się urodziła, na wakacje do dziadków na Podhale.

Bawiła się z dziećmi sąsiadów, pasła z nimi krowy, chodziła po górach, zachwycając się tatrzańską przyrodą. Po latach tu wróciła. Fotografuje i pisze. Jej książka „Thekla i jej chłopakowy świat” otrzymała nagrodę Polskiej Sekcji IBBY – Książka Roku 2010. Napisała też książkę o swoich dziadkach „Adam i Jadwiga Czartoryscy. Fotografie i wspomnienia”.

ALEKSANDRA KARKOWSKA  - Aleksandra przez kilkanaście lat pracowała dla międzynarodowych korporacji w Polsce i za granicą, gdzie wdrażała nowe procedury organizacyjne. Od zawsze uwielbiała rozmowy ze starszymi osobami – były dla niej odskocznią od pędu zawodowego życia. Swoje doświadczenie zdecydowała się wykorzystać w pracy społecznej. Zainspirowała sąsiadów, angażując ich w akcje społeczne i motywując do spełniania swoich marzeń. Organizuje m.in. Festiwal Otwarte Ogrody na Sadybie. W wolnych chwilach maluje. Tatry pokochała, chodzi po górach. Tam odpoczywa.

Źródło: materiały Oficyny Wydawniczej „Oryginały’

facebook_page_plugin