Goście Czytelni Plenerowej

Nasi Prowadzący

PIOTR BIES - rocznik 1961, a więc już grubo ponad pół wieku tułania się po świecie. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zakopanem i Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Zajmuje się rzeźbą, malarstwem, tkaniną, instalacją artystyczną. Jego realizacje rzeźbiarskie stoją na publicznych placach miast i wsi między innymi we Włoszech, Portugalii, Francji, Niemczech, Holandii, Czechach, Bułgarii, Danii, na Słowacji, Ukrainie i w Nowej Zelandii. Pracuje jako nauczyciel rzeźby w Zespole szkół Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem. Od 2006 roku jest stałym felietonistą Tygodnika Podhalańskiego gdzie z humorem komentuje bieżące wydarzenia lokalne a także polityki światowej, zawsze bazując na prawdzie, co dla niektórych bywa wręcz nie do zniesienia. Pisze również sztuki teatralne i teksty krytyczne ukazujące się w specjalistycznych publikacjach. Krakowskie wydawnictwo Miniatura wypuściło narynek dwa tomiki jego poezji „Ojcowizna” i „Spóźniony skowyt”. Własnym nakładem wydał również tomiki „Więzienne tango”
i „Chomik”. W Rabce prowadzi galerię „Pogotowie Sztuki” która między innymi gościła światowej sławy ilustratora bajek i baśni Józefa Wilkonia.

facebook_page_plugin