fot. archiwum zbiorów autorki

Katarzyna Targosz - powieściopisarka, autorka bajek dla dzieci, fotograf, blogerka. Z wykształcenia geograf (studia na UJ w Krakowie) i hotelarz (studia w SHMS, Montreux, Szwajcaria).

Zadebiutowała w 2014 roku powieścią "Wiosna po wiedeńsku" (Wyd. JanKa). Kolejne tytuły to: "Jesień w Brukseli" (Wyd. JanKa, 2015), "Szlak Kingi" (Wyd. eSPe, 2017) oraz "Sanatorium doktora Kramera" (Wyd. eSPe, 2018). W swym dorobku ma również książki dla najmłodszych czytelników - serię bajek o Aniołku Gabrysiu (Wyd. eSPe), jest też współautorką bajek w serii książek "Zwierzaki Pocieszaki".

Prywatnie szczęśliwa żona oraz mama małego górala. Mieszka w Bukowinie Tatrzańskiej. Prowadzi bloga Matka na Szczycie, w którym opisuje świat widziany z wysokości 1000 metrów nad poziomem morza.

W swej twórczości literackiej czerpie inspirację ze znajomych miejsc, osadzając akcję w konkretnych, realnie istniejących lokalizacjach. Warto wspomnieć w tym kontekście powieść "Szlak Kingi", której akcja rozgrywa się w pobliskich nam Pieninach.

/Wydawnictwo Espe i Fundacja Talitha Cum/

facebook_page_plugin