Goście Czytelni Plenerowej

Borzeskowska Anna - od paru lat pracuje w wymarzonym miejscu, czyli w Wydawnictwie ZAKAMARKI publikującym książki dla dzieci.
ANNA SZTAUDYNGER-KALISZEWICZOWA - urodzona w 1933 roku w Poznaniu, doktor socjologii, nauczyciel akademicki, pisarka.
BARBARA CAILLOT DUBUS - Barbara przez kilkanaście lat przyjeżdżała z Paryża, gdzie się urodziła, na wakacje do dziadków na Podhale.
BEATA BAŃKA - z Tatrzańskiego Parku Narodowego.
DOBRAWA BIES - ur.1988 absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki
EMILIA ROMANOWSKA – 1987 r., humanistka, filolog polski, miłośniczka gór, wędrówek i wielbicielka literatury dziecięcej.
KATARZYNA DOMAŃSKA - miłośniczka literatury dziecięcej, sekretarz redakcji w Wydawnictwie Dwie Siostry. Doktorantka na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego.
MACIEJ PINKWART - urodził się 16 III 1948 w Milanówku. Filolog, historyk, publicysta, literat. W 1965 ukończył liceum ogólnokształcące w Milanówku. Studiował na Uniwersytecie Warszawskim (egiptologia, dyplom magisterski 1970, dziennikarstwo dyplom 1972). W 1983 obronił na UW doktorat Prasa zakopiańska 1891-1939. W 2001 ukończył studia podyplomowe z psychologii i pedagogiki twórczości na Akademii Muzycznej w Warszawie.
MAREK AXENTOWICZ- wieloletni przedstawiciel na Polskę szwajcarskiego koncernu chemicznego CIBA_GEIGY AG oraz właściciel firmy zajmującej się dystrybucją tworzyw sztucznych, jest po mieczu Polakiem pochodzenia ormiańskiego, a po kądzieli wywodzi się z muzycznej rodziny Wojtowiczów.
MAREK ŻBIK - urodził się w Szczecinie, szkołę średnią skończył w Krakowie (Nowej Hucie) a studia podjął na Wydziale Geologii Uniwersytetu Warszawskiego gdzie po ich ukończeniu obronił doktorat w 1981 roku.
MARTA WOSZCZAK - doktorantka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Współpracuje z Ośrodkiem Badań Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Prowadzi fanpage Ośrodka na portalu FB.
PIOTR BIES - rocznik 1961, a więc już grubo ponad pół wieku tułania się po świecie. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zakopanem i Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
RAFAŁ MONITA - właściciel wydawnictwa Astraia, teoretyk muzyki, menadżer kultury, krytyk muzyczny. Ukończył studia muzyczne w Akademii Muzycznej w Łodzi, następnie studia podyplomowe Zarządzanie Kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Public Relations w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie.
TOMASZ SKRZYDŁOWSKI – doktor nauk leśnych, absolwent Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Poznaniu (studia magisterskie) oraz Wydziału Leśnego AR w Krakowie (studia doktoranckie).
URSZULA PALUSIŃSKA - (ur. 1984), twórczyni filmów animowanych i ilustratorka. Książka Majn Alef Bejs z jej ilustracjami zdobyła prestiżową Bologna Ragazzi Award w kategorii non fiction,
WERONIKA SZELĘGIEWICZ - autorka pięknej i mądrej baśni dla dzieci pt. „Koniberki”, która urzekła wiele dzieci i dorosłych. Pochodzi z Kłodzka. Początkowo miała zostać lekarzem, jednak podczas zdawania matury, w ostatniej chwili, zmieniła zdanie i wybrała polonistykę na UJ.
facebook_page_plugin