Nasi Goście

Agata Tuszyńska pisarka, poetka, reportażystka. Autorka biografii Isaaka Bashevisa Singera, Ireny Krzywickiej oraz Wiery Gran, a także osobistych Rodzinnej historii lęku i Ćwiczeń z utraty .
Agnieszka Jurczyńska-Kłosok - doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, adiunkt w Katedrze Współczesnego Języka Polskiego na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, przewodniczka beskidzka i tatrzańska.
Agnieszka Szymaszek - dziennikarka specjalizująca się w tematach związanych z górami, redaktor naczelna kwartalnika „Tatry”, przewodniczka tatrzańska.
Andrzej Bienias - aktor Teatru Witkacego, absolwent wydziału aktorskiego na krakowskiej PWST (obecnie AST).
Iza Klementowska - reporterka i dziennikarka, publikowała m.in. w „Dużym Formacie”, „Gazecie Wyborczej”, „Wysokich Obcasach Extra”, „Newsweeku”, „National Geographic Traveler”, „Kontynentach”, „Machinie”, „Sukcesie”, „Bluszczu”, “Piśmie” i „Nowym Dzienniku” (Nowy Jork). Jej teksty ukazały się również w antologiach „Swoją drogą”, „Pytania, których się nie zadaje”, „Odwaga jest kobietą”.
Jacek Piskorz - Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z udziałem wokalistki Martyny Kasprzyckiej, studentki Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, laureatki głównej nagrody 23. edycji Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Artystce towarzyszyć będzie wybitny pianista, aranżer, znany z programów telewizyjnych, na co dzień współpracującym z orkiestrami i artystami w kraju i za granicą Jacek Piskorz.
Jakub Beczek - (ur. 1976) – historyk literatury, krytyk literacki, edytor. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, doktor nauk humanistycznych.
Joanna Gromek-Illg - studiowała polonistykę i filozofię, pracowała jako nauczycielka, scenarzystka i reżyserka filmów dokumentalnych oraz kabaretowych widowisk telewizyjnych, redaktorka i ghost writer. Autorka biografii Wisławy Szymborskiej.
Katarzyna Kubisiowska - dziennikarka "Tygodnika Powszechnego". Autorka kilku książek, m.in. biografii Jerzego Pilcha, Danuty Szaflarskiej i Jerzego Vetulaniego.
Katarzyna Zdanowicz - Dziennikarka, prezenterka telewizyjna. Zaczynała w lokalnej telewizji w Solcu Kujawskim. Pracowała w „Gazecie Wyborczej” w oddziałach bydgoskim i toruńskim. Potem przyszedł czas na Radio Gra w Bydgoszczy.
Krzysztof Najbor - ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie w roku 1985.
Łukasz Wojtusik - dziennikarz od lat związany z radiem. Autor literackiego podcastu Alfabet Wojtusika, za który otrzymał nagrodę w konkursie im, redaktora Janusza Majki Podcast Roku /2022/ w kategorii „Lifestyle, Kultura, Hobby”. Laureat Nagrody Dziennikarzy Małopolski /2013/ dla najlepszego dziennikarza kulturalnego. Współpracuje z wieloma instytucjami kultury. Współautor trzech książek.
Małgorzata Majewska - językoznawczyni, zafascynowana pograniczem języka i psychologii, pracuje w Instytucie Dziennikarstwa UJ.
Martyna Kasprzycka - Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z udziałem wokalistki Martyny Kasprzyckiej, studentki Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, laureatki głównej nagrody 23. edycji Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Artystce towarzyszyć będzie wybitny pianista, aranżer, znany z programów telewizyjnych, na co dzień współpracującym z orkiestrami i artystami w kraju i za granicą Jacek Piskorz.
Natalia de Barbaro - psycholożka, autorka "Czułej Przewodniczki" i "Przędzy". Prowadzi autorskie warsztaty dla kobiet "Własny Pokój", "Dzikie Dziewczynki" oraz "Czułe Struny". Pisze felietony dla "Wysokich Obcasów" i "Charakterów".
Robert Małecki (ur. 1977) – politolog, filozof i dziennikarz, a także nauczyciel kreatywnego pisania i autor poczytnych kryminałów. Uznawany za jednego z najlepszych specjalistów w tej branży.
Tina Oziewicz - Pisarka i tłumaczka, doktor nauk humanistycznych, absolwentka filozofii i filologii angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim.
Zbigniew Ładygin – dziennikarz, krajoznawca, publicysta. Pracował w Gazecie Krakowskiej .
facebook_page_plugin