Fot. A. Wanat

Magdalena Kicińska – reporterka, redaktorka naczelna "Pisma. Magazynu Opinii",

publikuje m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Polityce”, „Tygodniku Powszechnym”. Absolwentka i wykładowczyni Polskiej Szkoły Reportażu. Laureatka Grand Press 2017 w kategorii wywiad. Nominowana do Nagrody im. Teresy Torańskiej i Mediatorów 2016. Autorka książki "Pani Stefa" (Czarne, 2015), za którą otrzymała Nagrodę Literacką m.st. Warszawy 2016 oraz Poznańską Nagrodę Literacką – Stypendium im. Stanisława Barańczaka 2016 dla młodego twórcy, nominowano ją także do Nagrody Gryfia i Nagrody Conrada. Współautorka (z Marcinem Dziedzicem) książki "Teraz '43. Losy" (Wielka Litera, 2018). W 2018 roku ukazał się zbiór reportaży "Przecież ich nie zostawię" (wyd. Czarne),którego była współautorką i współredaktorka. 

W lutym 2019 ukazały się "Środki transportu" (Wyd. Literackie), jej poetycki debiut.

"Pani Stefa"
Biografistyka to gatunek przeżywający swój rozkwit. Na świecie corocznie ukazują się tysiące tytułów, których bohaterami są zarówno sławni, piękni i bogaci, jak i osoby o poplątanych i dramatycznych losach lub odrzuceni przez społeczeństwo. Jednak biografia „Pani Stefa” pióra Magdaleny Kicińskiej jest biografią wyjątkową.
EWA GLUBIŃSKA/ SZUFLADA.NET

Ten doskonały reportaż, który liczy sobie prawie trzysta stron wypełniony jest opowieściami i wspomnieniami tych, którzy Stefę znali. Listy Wilczyńskiej, jej artykuły — ta piękna kobieta, która nie żyje od zbyt dawna ma szansę znów przemówić, tym razem w głowach czytelników. „Pani Stefa” pozbawiona jest banałów i niepotrzebnego patosu — to tylko ja się tak rozczulam – ale właśnie dlatego, że przestawia osobę z krwi i kości, trafia tak głęboko. ALEKSANDRA KOSTRZEW/ KSIAZKI.ONET.PL

11 SIERPNIA 2019 / NIEDZIELA / GODZ. 16.00 / KINO MIEJSCE, UL. WŁADYSŁAWA ORKANA 2 (WEJŚCIE OD TYŁU BUDYNKU KINA "SOKÓŁ")

facebook_page_plugin