Joanna Szczepkowska - aktorka, pisarka, poetka i felietonistka.  Urodzona w 1953 r w Warszawie. Wielokrotnie nagradzane za dokonania aktorskie, wykonawczyni wielu ról szekspirowskich, autorka m.in. opowiadań "Fragmenty z życia lustra" , sagi rodzinnej " Kto ty jesteś", poezji "Ludzie ulicy i inne owoce miłości", sztuk teatralnych -  "Goła baba" , "ADHD i inne cudowne zjawiska", "Joanna Szczepkowska kontra instrument klawiszowy", "Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu", "Sokrates".
 
Od 1999 roku publikuje felietony na które złożyło się kilka zbiorów m.in. "Piasek ze szkła" i "Jak wyprostować koło". W 1989 roku zasłynęła niespodziewanym ogłoszeniem "końca komunizmu" w trakcie wywiadu jaki przeprowadzała z nią dziennikarka telewizji publicznej.
 
Za działalność konspiracyjną i patriotyczną została nagrodzona Krzyżem Kawalerskim i Orderu Odrodzenia Polski i Srebrnym Krzyżem Zasługi.
 
Malarstwo z wykorzystaniem współczesnych technik wydaje się kolejnym etapem jej poszukiwań.
 
W listopadzie 2017 roku powołała do istnienia swój autorski teatr w Warszawie -Teatr Na Dole. Na wrzesień tego roku planowana jest w nim premiera najnowszej sztuki "Pytania do Marii Curie".
Na czas pandemii stworzyła Teatr Pudło. Wystawia w nim miniatury teatralne.
 

Między słowami - spotkanie autorskie z Joanną Szczepkowską /prowadzenie Małgorzata Majewska/
SOBOTA /15.08.2020 / GODZ. 16.00
Aries Hotel & SPA Zakopane, ul. Zaruskiego 5
facebook_page_plugin