Urodziła się  w Zakopanem. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem.

W 1992 r. ukończyła ASP we Wrocławiu, uzyskując dyplom z grafiki artystycznej u prof. H. Pawlikowskiej i dyplom z projektowania graficznego u prof. E. Smolińskiego. W 2005 r. ukończyła podyplomowe studia pedagogiczne w zakresie edukacji plastycznej na ASP im. Jana Matejki w Krakowie.

Artystka brała udział w międzynarodowych wystawach prezentujących współczesną grafikę m.in. w  Barcelonie,  Caduqes (Hiszpania), Paryżu, Bages (Francja), Berlinie, Monachium , Wienfield (W. Brytania), Seulu (Korea Południowa), Joensuu (Finlandia), Lublianie (Słowenia) oraz Łodzi, Katowicach, Ostrowie Wielkopolskim, Wrocławiu, Krakowie. Uczestniczyła w warsztatach artystycznych, m.in. „Praga – jej zabytki i muzea”, „Wenecja, Rawenna, Padwa i ich dziedzictwo kulturowe”. Jej pasją są góry i podróże, które stanowią zarazem ważny punkt odniesienia dla twórczości artystki.

Obecnie mieszka i tworzy w Zakopanem. Od 1997 r. prowadzi pracownię rysunku i malarstwa w ZSP im. A. Kenara w Zakopanem. Artystka prezentowała swój dorobek twórczy na wielu wystawach indywidualnych. Jej grafiki znajdują się w zbiorach: Muzeum Tatrzańskiego, Muzeum miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Państwowej Galerii Sztuki w Łodzi, Muzeum i Galerii Sztuki Współczesnej (Bitola, Macedonia), Sharjah Art Museum (Zjednoczone Emiraty Arabskie) oraz w licznych kolekcjach prywatnych.

 

 

facebook_page_plugin