fot. Bartek Solik

Piotr Mazik – historyk sztuki, narciarz wysokogórski, Kuba Szpilka – etnolog, wspinacz, narciarz wysokogórski.

Piotr Mazik – historyk sztuki, narciarz wysokogórski, przewodnik tatrzański, instruktor narciarski. Autor książki Tatrzańska Atlantyda (2014). Mieszka w Zakopanem.

Kuba Szpilka – etnolog, wspinacz, narciarz wysokogórski. Autor licznych tekstów publi-kowanych w czasopismach i pracach zbiorowych, stały współpracownik i członek redakcji kwartal-nika „Konteksty”. Autor książki Bóg się rodzi (z Maciejem Krupą, 2006). Mieszka w Kościelisku.

Wraz z Maciejem Krupą założyli i prowadzą Fundację „Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsa-mości”. Napisali razem cztery książki: Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości (2011), Ślady, szlaki, ścieżki. Pośród tatrzańskich i zakopiańskich wyobrażeń (2013), Nieobecne miasto. Przewod-nik po nieznanym Zakopanem (2016) oraz Ta przestrzeń ma samoistną moc. Rozmowy o Tatrzańskim Parku Narodowym (ukaże się w Wydawnictwach TPN w 2018 roku). Autorzy kilku wystaw, stale współpracują z Muzeum Tatrzańskim oraz kwartalnikiem Tatrzańskiego Parku Narodowego „Tatry”. W 2017 roku nominowani do Literackiej Nagrody Zakopanego za Nieobecne miasto.

facebook_page_plugin