Nasi Goście

W tym roku Galę wręczenia Nagrody Literackiej Zakopanego uświetni koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy.
Wojciech Bonowicz - poeta, publicysta, dziennikarz.
Ewa Dałkowska - aktorka teatralna i filmowa. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Stworzyła wiele niezapomnianych kreacji zarówno teatralnych, jak i filmowych.
Marta Dymek - autorka kultowego roślinnego bloga Jadłonomia i książki pod tym samym tytułem, która doczekała się kilkunastu dodruków, a także bestsellera Nowa Jadłonomia (Marginesy 2017).
Anna Jaklewicz - podróżniczka, archeolożka i eko aktywistka. Autorka książek o Chinach i Indonezji. Inicjatorka społecznej akcji sprzątania świata „Książka za worek śmieci” oraz warsztatów międzykulturowych i ekologicznych dla dzieci i młodzieży.
Agnieszka Jurczyńska-Kłosok - doktor nauk humanistycznych w dziedzinie językoznawstwa, nauczycielka, przewodniczka beskidzka i tatrzańska.
Robert Kasprzycki - związany z Krakowem, znany śpiewający autor (m.in. Nieba do wynajęcia czy Zapiszę śniegiem w kominie), showman obdarzony niesamowitym poczuciem humoru.
Stanisław Łubieński z wykształcenia ukrainista i kulturoznawca. Współpracownik “Tygodnika Powszechnego”.
Małgorzata Majewska - językoznawczyni, zafascynowana pograniczem języka i psychologii, pracuje w Instytucie Dziennikarstwa UJ.
Jakub Małecki (ur. 1982 w Kole) – pisarz, autor dwunastu książek, m.in. bestsellerowych Dygotu, Rdzy czy Horyzontu.
Dorota Masłowska urodzona w 1983 roku, autorka głośnej "Wojny polsko-ruskiej pod flagą biało-czerwoną", za którą otrzymała Paszport Polityki i nagrodzonego Nagrodą Nike "Pawia Królowej".
Krzysztof Najbor - ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie w roku 1985.
Dominika Ostałowska - aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna.
Zośka Papużanka – mieszka i pisze w Krakowie, uczy języka polskiego. Zadebiutowała w roku 2012 Szopką, która przyniosła jej nominacje do Nagrody Literackiej Nike i do Paszportów „Polityki”.
Małgorzata Rosińska jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Ukończyła studia na Wydziale Rzeźby oraz Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Michał Rusinek urodził się w 1972 roku w Krakowie i nadal tam mieszka – z rodziną. Był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, teraz prowadzi jej Fundację.
Ewa Stadtmüller jest absolwentką filologii polskiej WSP (dzisiejszy UP) w Krakowie.
Joanna Szczepkowska - aktorka, pisarka, poetka i felietonistka.
Agnieszka Szymaszek - dziennikarka specjalizująca się w tematach związanych z górami, redaktor naczelna kwartalnika „Tatry”, przewodnik tatrzański.
Wojciech Widłak - z wykształcenia specjalista ds. stosunków międzynarodowych. Przez dziewięć lat współredagował miesięcznik Dziecko (gdzie debiutował jako autor opowiadań dla dzieci), a przez kolejne dziewięć – podręczniki w wydawnictwie edukacyjnym Nowa Era.
WOJCIECH CHOWANIEC - Absolwent Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.
Łukasz Wojtusik – dziennikarz od lat związany z radiem. Autor wielu rozmów z przedstawicielami kultury i sztuki.
facebook_page_plugin