Nasi Goście

fot. Artur Zwierzchowski

polska pisarka, autorka powieści dla młodzieży, dorosłych i dzieci, a także wierszy i opowiadań.

Ukończyła studia na Wydziale Anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Wykładała językoznawstwo na UW, pracowała jako nauczycielka angielskiego w gimnazjach i liceach, jako dziennikarka, współpracująca z czasopismami „Perspektywy” oraz „Cogito” i redaktorka podręczników do języka angielskiego.

Jej debiutancka powieść dla młodzieży „Kawa z kardamonem” została nominowana do nagrody polskiej sekcji IBBY Książka Roku 2011. Książka uzyskała też nominację do nagrody Donga oraz została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej; została przetłumaczona na język ukraiński oraz rosyjski (tłum. Bożena Antoniak) i wydana przez wydawnictwo Urbino we Lwowie podobnie jak inne powieści młodzieżowe („Kawa z kardamonem” jest na Ukrainie na liście obowiązkowych lektur szkolnych). Książka zapoczątkowała poczytną „Serię kawową”, a po niej pojawiły się inne powieści młodzieżowe, chętnie czytane i nagradzane. Za „Jak ziarnka piasku” otrzymała nagrodę polskiej sekcji IBBY „Książka roku 2018”.

Należy do warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Mieszka na warszawskim Grochowie

Jej największą pasją jest pisanie, ale w wolnym czasie również maluje, gra na gitarze i komponuje. Wydała płytę „Skrzypek bez dachu” z utworami do własnych słów i własnej muzyki.

W roku 2018 ukończyła roczny kurs „Arteterapia – Kultura przeciw Wykluczeniu” w Centrum Łowicka w Warszawie.

Ma dwie córki – Julkę (ur. 1994), studentkę Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, i Basię (ur. 2004), świeżo upieczoną licealistkę.

Spis publikacji na stronie: https://www.agencja-autograf.pl/autorzy.php?id=82&akcja=wiecej

facebook_page_plugin