Nasi Goście

Rafał Królikowski - aktor filmowy i teatralny, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie.

Za rolę Isidora w spektaklu Carla Goldoniego "Awantura w Chioggi" (1992, reż. Wiesław Komasa) otrzymał nagrodę Jury i nagrodę publiczności na X Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi. Związany z zespołem teatralnym Janusza Wiśniewskiego. W latach 1992-2007 na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie występował w spektaklach: „Na szkle malowane" Ernesta Brylla (1993, reż. Krystyna Janda), "Śluby Panieńskie czyli Magnetyzm Serca" Aleksandra Fredry (1995, reż. Andrzej Łapicki), "Makbet" Wiliama Shakespeare'a w reżyserii Mariusza Trelińskiego (1996r.). W roku 1999 za rolę Bartleya w przedstawieniu "Kaleka z Inishmaan" w reż. Agnieszki Glińskiej otrzymał nagrodę im. Jacka Woszczerowicza na XXXIX Kaliskich Spotkaniach Teatralnych oraz nagrodę Feliksa Warszawskiego. W latach 2007-2013 występował na deskach Teatru Studio Buffo, a także w Teatrze Polskim.

Od początku kariery związany również z filmem. Zaraz po szkole teatralnej zadebiutował rolą podchorążego Marcina w filmie Andrzeja Wajdy "Pierścionek z orłem w koronie". W 1993 roku otrzymał nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. Stworzył wiele niezapomnianych kreacji filmowych i telewizyjnych m.in. Diabła Balana w "Dziejach Mistrza Twardowskiego", Wacława w "Zemście" Andrzeja Wajdy, Yanka Drzazgi w "Superprodukcji" Juliusza Machulskiego czy 7 wcieleń w "Pół serio" Tomasza Konieckiego i Andrzeja Saramonowicza, za które przyznano mu pozaregulaminową nagrodę za najlepszą rolę komediową na 25. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Szerokiej publiczności znany także z licznych ról w serialach, m.in.: "Hotel 52", "M jak miłość", "Na dobre i na złe" czy "Usta, Usta".

Źródło:  https://teatr6pietro.pl/artysci/rafal-krolikowski/


W świecie wyobraźni Józefa Wilkonia – pokaz ilustratorski artysty oraz projekcja filmu Józef Wilkoń w reżyserii Jakuba Nowaka. Bajki z tekstami i ilustracjami Mistrza czyta aktor Rafał Królikowski
Liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy (tel. 18 201 27 92)
SOBOTA / 10 LIPCA 2021 / GODZ. 14:00
>> Zakopiańskie Centrum Kultury - Miejska Galeria Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego, ul. Krupówki 41 (dostępna do zwiedzania do 22.07.2021 r.)

Czytanie utworów Tadeusza Różewicza, Cypriana Kamila Norwida i Wisławy Szymborskiej w wykonaniu Rafała Królikowskiego
NIEDZIELA / 11 LIPCA 2021 / GODZ. 17:15
>> Kino Miejsce, ul. Władysława Orkana 2 (wejście od tyłu budynku Kina „Sokół”)

 

facebook_page_plugin