Nasi Goście

Wojciech Szatkowski – z zawodu jest historykiem, absolwentem Wydziału Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracownikiem Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego (od 1994 r.). Pracuje tu jako historyk, specjalista do spraw edukacji i promocji.

Organizuje wystawy, odczyty i prelekcje o górach, Zakopanem i góralszczyźnie. Napisał kilka książek, w tym najważniejszą jest Józef Oppenheim -  przyjaciel Tatr i ludzi. Jest przewodnikiem tatrzańskim i umiejętnie łączy pracę zawodową w Muzeum z pasją do gór. W 2018 r. zrealizował swój skialpinistyczny projekt „Narciarstwo Wolności”, w ramach którego w związku z rocznicą 100-lecia Niepodległości Polski zjechał na nartach ze 100 szczytów polskich gór. Narciarz wysokogórski: dokonał w Tatrach Wysokich i Zachodnich ok. 500 różnych zjazdów narciarskich, ok. 100 zjazdów narciarskich w Bieszczadach Zachodnich i Wysokich, kilkadziesiąt w Beskidzie Niskim, Karkonoszach, Sudetach, Gorcach, Magurze Witowskie i innych polskich górach. Współpracuje z magazynami sportowymi i górskimi: Górski Magazyn Sportowy „Góry”, Magazyn Turystyki Górskiej „NPM”, Ski Magazyn, Magazyn Na Szczycie, Kwartalnik TPN „Tatry”, „Gazeta Górska” PTTK, miesięcznik PTT  o. łódzkiego „Zakos”, miesięczniku PTTK „Co słychać?”, „Taternikiem”. Pisał teksty o Zakopanem, nartach  i górach do „Dziennika Polskiego”, „Gazety Krakowskiej”, „Gazety Wyborczej”, „Broni”, „Tygodnika Podhalańskiego”, „Akademickiego Przeglądu Sportowego”, „Kalendarza PZN”, a wywiady do „Polityki”, „Tygodnika Podhalańskiego” i „Dziennika Polskiego”. Instruktor Skitourschool i miłośnik górskiej przygody.

Promocja książki Józef Oppenheim. Przyjaciel Tatr i ludzi oraz spotkanie autorskie z Wojciechem Szatkowskim /prowadzenie Krzysztof Najbor/
NIEDZIELA / 11 LIPCA 2021/ GODZ. 13:00
>> Plac Niepodległości

facebook_page_plugin