Nasi Goście

Aleksandra i Barbara w 2015 roku założyły Oficynę Wydawniczą Oryginały. Są autorkami międzypokoleniowych książek, m.in Banany z cukru pudru, Na Giewont się patrzy, Mewa na patyku oraz serii interakcyjnych zeszytów m.in. Babciu! Dziadku! Proszę opowiedz mi!.

Piszą, prowadzą spotkania autorskie i warsztaty. Łączą pokolenia. Obie są przekonane, że poznawanie swoich korzeni pozwala na świadome i twórcze działanie w nowoczesnym świecie.

Aleksandra Karkowska urodziła się i wychowała w Elblągu. Od 20 lat mieszka w Warszawie. Ekonomistka, przez kilkanaście lat pracowała dla międzynarodowych korporacji w Polsce i zagranicą na rynkach finansowych. Działa społecznie na warszawskiej Sadybie, jest Wiceprezesem Towarzystwa Miasto Ogród Sadyba. Od 10 lat organizuje Festiwal „Otwarte Ogrody”. Kocha podróże, fotografie, książki. W wolnych chwilach maluje.

Barbara Caillot urodziła się w Paryżu, dzieciństwo spędziła między Francją a Podhalem. Studiowała dziennikarstwo, kulturoznawstwo i marketing kultury. Podróżniczka, fotograf, zafascynowana etnografią. Od 1999r. mieszka w Polsce. Należy do Press Clubu Polska i Związku Polskich Artystów Fotografików. Jej książka Thekla i jej chłopakowy świat została w 2010r. książką roku The International Board on Books for Young People. Napisała też książkę o swoich dziadkach Adam i Jadwiga Czartoryscy. Fotografie i wspomnienia. Podhale ją inspiruje, kocha góry. Jej fotografie zilustrowały m.in. Czary góralskie wydane przez TPN w 2014r.

Ilustrowane fotografią - warsztaty plastyczno – fotograficzne dla dzieci i młodzieży /prowadzenie Barbara Caillot i Aleksandra Karkowska Wydawnictwo Oryginały/
NIEDZIELA / 11 LIPCA 2021 / GODZ. 15:00
>> Plac Niepodległości 

facebook_page_plugin