Nasi Goście

Grzegorz Kasdepke (1972) - jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy dla dzieci. Były wieloletni redaktor naczelny magazynu Świerszczyk. Opublikował ponad 50 książek, z których większość cieszyła się statusem bestselleru (m.in. Mam prawo, Kuba i Buba, Tylko bez całowania, A ja nie chcę być księżniczką, Mity dla dzieci, Potworak i inne kosmiczne opowieści).

Za książkę Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, za Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela uhonorowano go nagrodą finansistów BETA. Był też dwukrotnie laureatem nagrody Edukacja XXI (za książki Co to znaczy... oraz Bon czy ton). Dwie spośród jego książek - Detektyw Pozytywka oraz W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko zostały wpisane na światową listę White Ravens. Książka Horror, czyli skąd się biorą dzieci znalazła się na Liście Skarbów Muzeum Książek Dziecięcych. W roku 2015 wręczono mu Nagrodę Kallimacha - za wybitne osiągnięcia w sferze edukacji. Stowarzyszenie Autorów ZAiKS uhonorowało go nagrodą za całokształt twórczości. W roku 2017 przyznano mu tytuł „Ambasadora Polszczyzny”. W 2019 roku został Kawalerem Orderu Uśmiechu. W 2021 Fundacja ABC „Cała Polska Czyta Dzieciom” uznała Detektywa Pozytywkę za najlepszą książkę ostatniego dwudziestolecia - wśród 20 wyróżnionych tytułów znalazła się także Kacperiada…. W kwietniu 2022 roku opublikował najnowszy kryminał dla dzieci pod tytułem Koronkowa robota - z beskidzkim Koniakowem w tle!

Koronkowa robota czyli wzór na kryminalną historię - spotkanie dla dzieci z Grzegorzem Kasdepke /prowadzenie Małgorzata Majewska/
PIATEK / 8 LIPCA 2022 / GODZ. 13:00
>> Plac Niepodległości

 

Grzegorz Kasdepke (1972) - znany wszystkim jako autor książek dla dzieci (w tym lektur szkolnych), jest także zaangażowanym w sprawy społeczne publicystą, który w 2016 roku odmówił przyjęcia z rąk Ministra Kultury Piotra Glińskiego odznaczenia Gloria Artis. Debiutował jako nastolatek w Małej FANTASTYCE, współpracował z Polityką, przez wiele lat był redaktorem naczelnym magazynu Świerszczyk. Jego książki zostały przetłumaczone na 12 języków, otrzymał za nie dziesiątki nagród i wyróżnień - jest m.in. Ambasadorem Polszczyzny i Kawalerem Orderu Uśmiechu. W maju 2022 roku ukazał się Królik po islandzku - napisana wspólnie z Hubertem Klimko-Dobrzanieckim książka TYLKO DLA DOROSŁYCH!

Królik po islandzku czyli opowieści Grzegorza Kasdepke i Huberta Klimko-Dobrzanieckiego tylko dla dorosłych /prowadzenie Małgorzata Majewska/
SOBOTA / 9 LIPCA 2022 / GODZ. 18:00
>> Plac Niepodległości

facebook_page_plugin