Nasi Goście

Katarzyna Stoparczyk – dziennikarka, autorka książek, reżyserka spektakli teatralnych. Stworzyła kultową radiową audycję Dzieci wiedzą lepiej, współtworzyła także format telewizyjny Duże Dzieci. Uhonorowana Nagrodą Safony za odwagę pomagania dzieciom i propagowania mądrości dzieci, Odznaką Honorową Rzecznika Praw Dziecka za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka, tytułem Mistrz Mowy Polskiej Vox Populi.

Jak mieć w życiu frajdę autorstwa Katarzyny Stoparczyk, to zbiór rozmów ze znanymi osobistościami świata kultury, mediów i sportu. Wśród rozmówców pojawiają się między innymi: Magda Umer, Franciszek Pieczka, Martyna Wojciechowska, czy Kamil Stoch.

Te czułe, inspirujące, mądre i szalenie zabawne rozmowy skupiają w sobie osobiste historie ludzi, których dziś znamy jako artystów, muzyków, sportowców. Jacy byli w dzieciństwie? Czy w dzisiejszym świecie poważnych dorosłych zachowali w sobie dziecięcą wrażliwość i niepoprawny entuzjazm? Czy wiedzą, jak ma wyglądać życie, aby mieć z niego frajdę?

Można by przewrotnie powiedzieć, że te rozmowy, które oddajemy w wasze ręce, mają dużo z dziecka. Jest w nich szczerość i radość spotkania. Czułam to za każdym ra­zem, kiedy rozmawialiśmy. I być może dlatego udawało się nam budować bliskość. Przygaszone światło i herbata parująca z gorącego kubka były jedyną scenografią. I być może także dzięki tej aurze zwyczajności wielcy ludzie sukcesu stawali się ludźmi takimi jak my. A potem tak chętnie zabierali nas do swojego świata, w którym czerwone dywany w błysku fleszy wyznaczały ich codzienny rytm. – mówi Kasia Stoparczyk, dziennikarka, autorka książek.

Warsztaty dla dzieci i rodziców z Katarzyną Stoparczyk
CZWARTEK / 7 LIPCA 2022 / GODZ. 16:15
>> Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem, ul. Zborowskiego 1

Jak mieć w życiu frajdę – promocja książki Katarzyny Stoparczyk /prowadzenie Małgorzata Majewska/
CZWARTEK / 7 LIPCA 2022 / GODZ. 18:00
>> Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem, ul. Łukaszówki 4a

facebook_page_plugin