Nasi Goście

Hubert Klimko-Dobrzaniecki (ur.1967) - Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Autor powieści, nowel, zbiorów opowiadań, książek dla dzieci, scenariuszy oraz filmów krótkometrażowych. Nominowany do nagród: Nike, Paszporty Polityki, Cogito, Angelus, Śląski Wawrzyn Literacki. Jego książki ukazały się w przekładzie na 16 języków.

Filmy zaś prezentowane były na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych. Stały felietonista miesięcznika Odra. Sporadycznie tłumaczy dramaty i poezję z islandzkiego. Przespał upadek Muru Berlińskiego będąc tego dnia w Berlinie. Spotkał się z królową Danii Małgorzatą, kupując ziemniaki w sklepie sieci Hagkaup na Islandii. Niedawno dowiedział się o swoich greckich korzeniach i zaczął naukę gry na buzuki. Mówi płynnie w czerech językach, oraz mniej płynnie w ośmiu, lecz nigdy nie myślał o etacie w Watykanie. Pracował jako kucharz w znanej i cenionej londyńskiej restauracji.

Królik po islandzku czyli opowieści Grzegorza Kasdepke i Huberta Klimko-Dobrzanieckiego tylko dla dorosłych /prowadzenie Małgorzata Majewska/
SOBOTA / 9 LIPCA 2022 / GODZ. 18:00
>> Plac Niepodległości

facebook_page_plugin