Nasi Goście

Jędrzej Morawiecki (ur. 1977) - wykłada w  Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, jest doktorem literaturoznawstwa oraz socjologii, doktorem habilitowanym nauk o kulturze i religii.

Autor kilkunastu książek reportażowych i naukowych. Otrzymał szereg nagród za reportaże i formy dokumentalne (m.in.  Nagroda im. Beaty Pawlak, dwukrotnie Stypendium Twórcze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego,  Nagroda Specjalna Stowarzyszenia Filmowców Polskich na Krakowskim Festiwalu Filmowym, stypendium im. Jacka Stwory), stypendia rezydencyjne w Broumovie, Windawie i Sofii, stypendia badawcze w Tomsku, Bochum, Regensburgu. 

Od 1998 do 2008 roku związany z Tygodnikiem Powszechnym, równolegle był także reporterem agencji Reuters, publikował m.in. w Polityce, National Geographic, Gazecie Wyborczej, Rzeczpospolitej; współpracował również z I i III programem Polskiego Radia, epizodycznie z Radiem Zet oraz Polską Sekcją Radia BBC. Publikował w Nowej Europie Wschodniej, New Eastern Europe i Więzi. Współzałożyciel Grupy Dziennikarze Wędrowni.

Szuga. Krajobraz po imperium – spotkanie autorskie z Jędrzejem Morawieckim  /prowadzenie Piotr Brysacz/
PIATEK / 8 LIPCA 2022 / GODZ. 14:00
>> Plac Niepodległości

Ani żadnej wyspy. Rozmowy o Rosji i Ukrainie – spotkanie autorskie z Piotrem Brysaczem i Jędrzejem Morawieckim /prowadzenie Łukasz Wojtusik/
NIEDZIELA / 10 LIPCA 2022 / GODZ. 15:00
>> Plac Niepodległości

facebook_page_plugin