Wojciech Bonowicz (ur. 1967) – poeta, publicysta, stały felietonista Tygodnika Powszechnego i miesięcznika Znak . Autor m.in. bestsellerowej biografii Tischner (2001), książek dla dzieci Bajki Misia Fisia i Misiu Fisiu ma dobry dzień, dobry dzień , tomów rozmów z Michałem Hellerem i Wojciechem Waglewskim, a także siedmiu tomów poetyckich.
Piotr Brysacz - (ur. 1976), absolwent polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, dziennikarz, wydawca. Autor książek Patrząc na Wschód. Przestrzeń, człowiek, mistycyzm, Ani żadnej wyspy. Rozmowy o Rosji i Ukrainie (wspólnie z Jędrzejem Morawieckim) oraz Czyżyk na drogę. Rozmowy o przyrodzie .
Barbara Caillot i Aleksandra Karkowska poznały się na warszawskiej Sadybie. Obie kochają podróże, fotografie, książki. Działają społecznie. Połączyły swoje pasje i mocne strony, by odnaleźć historie zachowane w pamięci, obudzić cenne wspomnienia i przekazywać je dalej.
Marcelina Misztal – artystka, kompozytorka, autorka tekstów i kreatorka wnętrz… a teraz to już nawet ilustratorka bajek dla dzieci. Nominowana do Fryderyków i nagrody WARTO „Gazety Wyborczej”.
Zakopianka. Magister filologii angielskiej. Przez wiele lat nauczyciel języka angielskiego w jednej z zakopiańskich szkół. Obecnie pracuje w Gimnazjum imienia Rosy Parks z młodzieżą hiszpańskojęzyczną w Harvey Dixmoor, w stanie Illinois.
Anna Janko - poetka, pisarka, felietonistka. Urodziła się w Rybniku na Górnym Śląsku. Potem wielokrotnie zmieniała miejsca zamieszkania, przebywając po parę lat w Kołobrzegu, Wrocławiu, Sopocie ponownie we Wrocławiu, Warszawie, Gdyni, Gdańsku i znowu w Warszawie.
Tomasz Jastrun , poeta, prozaik, dziennikarz i felietonista. W latach 70 i 80 związany z opozycją demokratyczną. Redagował podziemny kwartalnik Wezwanie . Po roku 90 pełnił funkcję dyrektora Instytutu Polskiego w Sztokholmie i attache kulturalnego w Szwecji.
Agnieszka Jurczyńska-Kłosok - doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, adiunkt w Katedrze Współczesnego Języka Polskiego na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, przewodniczka beskidzka i tatrzańska.
Jacek Karczewski , przyrodnik, aktywista i uparty popularyzator Przyrody. Ma odlot na punkcie ptaków. Zobacz ptaka. Opowieści po drodze , to jego najnowsza książka. Przed nią była Noc Sów. Opowieści z lasu i Jej Wysokość Gęś. Opowieści o ptakach .
Grzegorz Kasdepke (1972) - jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy dla dzieci. Były wieloletni redaktor naczelny magazynu Świerszczyk . Opublikował ponad 50 książek, z których większość cieszyła się statusem bestselleru (m.in. Mam prawo , Kuba i Buba , Tylko bez całowania , A ja nie chcę być księżniczką , Mity dla dzieci , Potworak i inne kosmiczne opowieści ).
Hubert Klimko-Dobrzaniecki (ur.1967) - Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Autor powieści, nowel, zbiorów opowiadań, książek dla dzieci, scenariuszy oraz filmów krótkometrażowych. Nominowany do nagród: Nike, Paszporty Polityki, Cogito, Angelus, Śląski Wawrzyn Literacki. Jego książki ukazały się w przekładzie na 16 języków.
Zbigniew Ładygin – dziennikarz, krajoznawca, publicysta. Pracował w Gazecie Krakowskiej .
Katarzyna Łoza - Warszawianka od 18 lat mieszkająca we Lwowie, który wciąż odkrywa, także przed innymi Polakami. Wieloletnia przewodniczka, założycielka biura wycieczkowego i bloga lwow.info, autorka artykułów prasowych poświęconych miastu i książki o Cmentarzu Łyczakowskim. Chętnie podróżuje po mało znanych zakątkach Ukrainy i świata.
Małgorzata Majewska - językoznawczyni, zafascynowana pograniczem języka i psychologii, pracuje w Instytucie Dziennikarstwa UJ.
Monika Michaluk - absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (filologia polska) i School of Form (zarządzanie wzornictwem i innowacją). Autorka konceptów, pomysłodawczyni i współautorka projektów oraz produktów edukacyjnych, skierowanych w szczególności do dzieci.
Jędrzej Morawiecki (ur. 1977) - wykłada w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, jest doktorem literaturoznawstwa oraz socjologii, doktorem habilitowanym nauk o kulturze i religii.
Krzysztof Najbor - ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie w roku 1985.
Zośka Papużanka – mieszka i pisze w Krakowie, uczy języka polskiego. Zadebiutowała w roku 2012 Szopką , która przyniosła jej nominacje do Nagrody Literackiej Nike i do Paszportów „Polityki”.
Maciej Pinkwart – urodził się 16 III 1948 w Milanówku. Filolog, historyk, publicysta, literat. W 1965 ukończył liceum ogólnokształcące w Milanówku.
Katarzyna Stoparczyk – dziennikarka, autorka książek, reżyserka spektakli teatralnych. Stworzyła kultową radiową audycję Dzieci wiedzą lepiej , współtworzyła także format telewizyjny Duże Dzieci. Uhonorowana Nagrodą Safony za odwagę pomagania dzieciom i propagowania mądrości dzieci, Odznaką Honorową Rzecznika Praw Dziecka za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka, tytułem Mistrz Mowy Polskiej Vox Populi.
Mietek Szcześniak - Artysta ceniony przez krytyków, uwielbiany przez swoją publiczność, szanowany przez branżę muzyczną. Ma wpływ na wielu śpiewaków, kształtował gusty i estetykę, lansował śpiewanie po polsku muzyki gospel i soul, współpracował ze świetnymi instrumentalistami, aranżerami i producentami w kraju i za granicami.
Agnieszka Szymaszek - dziennikarka specjalizująca się w tematach związanych z górami, redaktor naczelna kwartalnika „Tatry”, przewodniczka tatrzańska.
KAPELA Hanki Wójciak - zespół grający muzykę z pogranicza world music, folku i piosenki autorskiej założony w Krakowie przez góralkę Hankę Wójciak - wokalistkę, autorkę tekstów i muzyki. Hanka jest laureatką m.in. Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej, Studenckiego Festiwalu Piosenki, Festiwalu Twórczości Korowód, Rock & Chanson Festival. W Radiu Kraków prowadzi autorską audycję muzyczną Dobry wieczór u Hanki Wójciak.
Łukasz Wojtusik - Dziennikarz od lat związany z radiem. Autor literackiego podcastu Alfabet Wojtusika. Laureat nagrody Dziennikarzy Małopolski dla najlepszego dziennikarza kulturalnego. Współpracuje z wieloma instytucjami kultury.
Krzysztof Zajas (ur. 1962), pisarz, literaturoznawca, kulturoznawca, profesor UJ; autor powieści sensacyjno-kryminalnych z cyklu t rylogia grobiańska : Ludzie w nienawiści (2014), Mroczny krąg (2015), Z otchłani (2016), oraz horroru Oszpicyn (2017); ostatnio wydał Wiatraki (2018) i Skowyt nocy (2020), w przygotowaniu Gerda (2022); z książek naukowych: Nieobecna kultura. Przypadek Inflant Polskich (2008); od stycznia 2021 redaktor naczelny kwartalnika Czas Literatury .
facebook_page_plugin